FS Orgonina - Vranov nad Topľou - SLOVAKIA - História - Folklórny súbor Orgonina

Folklórny súbor
"Orgonina, orgonina
drobný kvitok"
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

FS Orgonina - Vranov nad Topľou - SLOVAKIA - História

oficiálne logo folklórneho súboru Orgonina

FS Orgonina vznikol v januári v roku 2005, kedy sa zišli bývalí členovia rôznych folklórnych súborov a skupín z regiónu, ktorí to už doma bez folklóru nemohli vydržať.


Momentálne pôsobí súbor ako samostatný právny subjekt (občianske združenie) a úzko spolupracuje s Mestským domom kultúry vo Vranove nad Topľou, v priestoroch ktorého má svoje sídlo a nácviky. Vo svojich radoch má Orgonina približne 50 členov vo veku od 15 – 65 rokov. V súbore pôsobí tanečná, ženská spevácka a hudobná zložka. Okrem vystúpení na Slovensku sa súbor zúčastnil festivalov v Poľsku, Maďarsku, Turecku, Bulharsku, Taliansku, Grécku, v Španielsku a vo Francúzsku, Česko a v Rusku(Dagestan). Vo svojom repertoári má piesne a tance z regiónov Zemplín a Šariš. Nájdete tu krucenu, Rudľovskú polku a čardáš zo Zámutova, fľaškový zo Zámutova, verbunk z Petroviec, Dupkanú, potrasanú polku a čardáš z Rakovca nad Ondavou, čardáš z Parchovian, Mazurki a ľapkanú z Pavloviec, fox polky, pokrovcový a šarišpolky z Pavloviec. Súbor sa podieľal v jeseni 2011 na vydaní CD, kde ako hosť bratov Ťaskovcov účinkovala ženská spevácka skupina z Orgoniny.  
Organizačným vedúcim folklórneho súboru Orgonina je Ing. Imrich Kónya, umeleckým vedúcim a choreografom Ing.Martin Ťasko. Súbor doprevádza Ľudová hudba Štefana Cínu.

Viac o súbore sa môžete dozvedieť z webu www.orgonina.skWebDesign by Stuartus
WS Xpro13
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky